Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Organik maddece zengin, bitkilerin özellikle stresli ve zor dönemlerindeki çiçek açımı ve meyve tutumunu sağlayan damlama, yağmurlama ve mini sprink ile uygulanabilen ayrıca yaprak gübresi olarakda kullanılabilen amino asit ihtva eden özel katı organomineral gübredir.

Bitki gelişimine uygun ph 3-5 içeriği ve yüksek çözünürlüğü ile gübrelerin bitki tarafından daha iyi alınımını sağlar. Bu durumda bitkilerin iyi bir vejetatif ve generatif gelişimini teşvik eder.

Yoğun bir şekilde kullanılan kimyasal gübrelerin toprakta bıraktığı tuzlanma, yüksek pH, antogonistik etkilerle toprağın kilitlenmesi, çoraklaşması gibi kalıcı zararları uzun süre kullıanılması sonucunda büyük oranda telafi eder.

Toprağın yapısını düzeltir, toprağı organik madde ve besin elementleri acısından zenginleştirir. Toprağın organik maddesini ve buna bağlı olarak toprakta yaşayan mikro organizma sayı ve faaliyetini artırır bunun sonucu olarak toprağa verilen gübreler bitki bünyesine kolayca geçebilen yarayışlı formlara dönüşür. Dengeli bir mikro organizma yoğunluğu sağlar bu durumda bitkinin gelişimini, sağlığını, direncini ve verimini olumlu yönde etkiler.

Çiftçimizin yüzü güler ürünlerin hem verim, hem de renk, tat, aroma, albeni, meyve dayanıklığı, sertliği gibi kalite sınıflarının da artışını sağlar. Bu gübreler hem toprağın, hem bitkilerin, hemde elbette çifçimizin memnuniyetini sağlayan milli gübrelerdir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.