Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Firmamız 2016 yılından itibaren en büyük yatırımlarını AR-GE çalışmalarına ayırmış olup, ürünlerimiz tamamen yerli bitkisel ve madensel kaynaklar (özellikle leonardit ve kil türevleri) kullanarak Ar-Ge çalışmalarını tamamlamıştır.

Bu AR-GE çalışmaları neticesinde ise merkezi Antalya ilinde kurulu olan günlük 30 ton sıvı ve 50 ton katı (toz, pelet) gübre üretecek fabrikamızın kuruluşu tamamlanmıştır.

Ortaya çıkarttığımız ürünlerimiz sanayi ölçekli üretim kapasitelerine ulaşabilirse piyasada bulunan her türlü ithal ve yerli organik gübreler ile kalite ve fiyat bakımından rekabet edebilecek duruma gelecektir.

Ülkemizdeki ekilebilir arazileri ve bu arazilerde kullanılması gereken organik gübre miktarları düşünüldüğünde şu anki üretim rakamları oldukça yetersiz kalmaktadır.

about_us_236

Firmamız özellikle yerel kaynaklar kullanarak üretim yapmaya çok önem vermektedir. Satışa sunduğumuz gübrelerin tamamı ülkemizde yetişen bitkiler ile madensel kaynaklar kullanılarak hazırlanmaktadır. Bu kaynakların temini sırasında ise kolay ulaşılabilirlikleri, maliyetleri; özellikle orman köylülerine, maden çalışanlarımıza sağlayacağı istihdam ve gelir imkanları düşünülmüştür.

Gübrelerin toplam etkilerinin bitkilerde sağladığı yüksek verim ve randıman imalat ve satış aşamalarını kolaylaştırmaktadır.

Misyonumuz;

Ana Gübre A.Ş olarak, Türkiye’nin sahip olduğu yer altı ve yer üstü kaynaklarını etkin bir şekilde kullanıp, topraklarımızın verimliliğini artıracak ürün gruplarıyla, tarımsal ürünlerin daha verimli ve kaliteli olmasını sağlayarak, çiftçilere ve ziraatçılara en üst seviyede fayda sağlamaktır.

Vizyonumuz;

Tarım alanında verimliliği ve kaliteyi artırmak amacıyla kullanılan ve kullanılmak ta olan organik gübre yapısına yeni bir yaklaşım ile; Kesinlikle (melas şilempe) gibi de ineraktif bitkisel kökenli gibi gözüken ama olmayan hiçbir hammaddeye tabi kalmadan aktif bitkisel hammaddeler ile üretilen ve tamamen toprağın fiziksel (Toprağın porozite, geçirgenlik, agregat oluşturma, havalanma, nem, pH, EC (tuzluluk), katyon ve anyon gibi besin elementlerini tutma kapasitesi), kimyasal (N, P, K, S gibi makro ve Zn, Cu, Fe, Mg, Mn, Mo gibi mikro elementlerden) ve biyolojik (Toprak solucanlarının yaşamı, azot fikse eden ve dönüştüren bakteriler, bazı bitki köklerinde simbiyotik yaşam sürdüren mantar cinsleri gibi faydalılar) değerlerinin artırmayı amaçlayan ürün grubuyla, toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını koruyarak sektörde etkili ve güvenilir bir marka olmak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.